Cmim i reduktuar! Njeriu njëdimensional Shiko më të madhe

Njeriu njëdimensional

Herbert Marcuse PL0109

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Njeriu njëdimensional" u kritikua ashpër nga marksistët ortodoksë dhe teoricienët e angazhimeve të ndryshme politike dhe teorike.

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789994390317

595 Lekë

-15%

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Njeriu njëdimensional" u kritikua ashpër nga marksistët ortodoksë dhe teoricienët e angazhimeve të ndryshme politike dhe teorike. Prandaj ajo u bë vepra standarde për lëvizjen e fuqishme studentore të fundit të viteve 1960 në SHBA dhe në RFGJ.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789994390317
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiGaqo Karakashi