Cmim i reduktuar! 50 ide filozofike që duhet t'i dijë çdo njeri Shiko më të madhe

50 ide filozofike që duhet t'i dijë çdo njeri

B.Dupre PL0083

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Çështjet e filozofisë pa asnjë dallim mund të jenë të thella dhe shpesh herë të vështira, por gjithashtu ato janë edhe të rëndësishme.

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789995657307

595 Lekë

-15%

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Filozofia shihet si një prototip i disiplinave akademike, me praktikuesit e saj, të mbyllur në mënyrë të vendosur në kullat e tyre të fildishta, e veçuar nga problemet e jetës reale. Karikatura qëndron në shumë mënyra larg së vërtetës. Çështjet e filozofisë pa asnjë dallim mund të jenë të thella dhe shpesh herë të vështira, por gjithashtu ato janë edhe të rëndësishme. Shkenca, për shembull, ka potencialin për të mbushur dyqanin e lodrave me lloj - lloj lodrash të mrekullueshme, por fatkeqësisht ajo nuk na ka dhënë dhe nuk mund të japë librin e udhëzimeve. Për të vendosur se çfarë duhet të bëjmë dhe jo se çfarë mund të bëjmë duhet t'i kthehemi filozofisë. Nganjëherë filozofët pushtohen nga kënaqësia e lehtë e të dëgjuarit të mendimeve të tyre teksa kryqëzohen (dhe në fakt, diçka e tillë e bën interesant të dëgjuarit), por më shpesh ata sjellin qartësi dhe kuptueshmëri për çështje që të gjithë neve duhet të na interesojnë. Ky libër synon të mbërthejë dhe të eksplorojë pikërisht këto çështje.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995657307
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiEnkelejd Musabelliu