I ri Shpikesit e medhenj Shiko më të madhe

Shpikesit e medhenj

Grup autorësh A-003567

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shpikësit më të mëdhenj dhe idetë e historitë e tyre, nga më të pazakonshmet, te më të dobishmet, nga më të çuditshmet, tek ato që ndryshuan përgjithmonë botën dhe zakonet njerëzore do t’ju shpalosen te ky libër, autorët e të cilit do t’ju rrëfejnë për gjenialitetin e mendjes njerëzore.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
Fletët64
ISBN9789928287090

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Për çdo shkronjë të alfabetit do të njiheni me një shpikës dhe me shpikjen e tij më të spikatur.

Kush e shpiku kinemanë?

Kush e realizoi dhe si thirrjen e parë me një telefon celular?

Kush e shpiku lojën me lego?

Kush e shpiku telekomandën?

Kush e krijoi kukullën Barbi dhe pse?

Kush e shpiku radioteleskopin e parë? Po kompjuterin? Po play-stationin?...

Dhe pyetjet vazhdojnë… Po përgjigjet do t’i gjeni vetëm po të shfletoni këtë libër. Ilustrimet janë mahnitëse.  

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Fletët64
ISBN9789928287090
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnxhela Cikopano