Joseph Fouche Shiko më të madhe

Joseph Fouche

Stefan Cvajg FNK0050

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo është biografia e njeriut që Stefan Cvajg e cilëson si “Makiavelin e ditëve moderne”. Autori në këtë vepër ka dhënë portretin e qartë të ministrit të atëhershëm të policisë, qëllimi i vetëm i të cilit ishte mbijetesa politike dhe ushtrimi i pushtetit.

Më shumë detaje

904 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN 9789995686505

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Jozef Fushenë, njërin prej njerëzve më të fuqishëm të kohës së tij dhe njëri prej më të shquarit e të gjitha kohërave, nuk e kanë dashur bashkëkohësit e tij, ndërsa pasuesit e kanë gjykuar edhe më keq.

Napoleoni në ishullin e Shën Elenës, Robespieri duke u folur jakobinëve, Karnoi, Barrasi, të gjithë historianët francezë, qofshin këta ruajalistë, republikanë a bonapartistë, me t’u përmendur emri i tij fillonin të shkruanin me mllef, duke i vënë lloj-lloj epitetesh, si tradhtar, intrigant dhe i pamoralshëm.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe312
ISBN 9789995686505
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVullnet Muço