Jeta e njeriut si tingujt e kitares Shiko më të madhe

Jeta e njeriut si tingujt e kitares

Skënder Spahivogli BUE243

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ja një vepër, monografi, e shkruar nga vëllai, shoku, miku, njeriu që i ka munguar shumë artisti i madh, njeriu që thjesht u la të humbiste, të tretej nga koha dhe të mbetej gjithnjë në hije, në një kënd të errët dhe... po tu duhej (apo ti duhet) kastave e nxjerrin së andejmi siç nxjerrin asin nga mënga dhe e vënë në punë. Si kanë bërë gjithnjë

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928030108

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ka plot nga ata që duan ta njohin jetën e vërtetë. Së paku këtë edukatë duhet tua japim nxënësve në shkollën nëntëvjere a të mesme, me këmbëngulje dhe besim. Të njohësh jetë dhe artin e Spahivoglit, të duket sikur kalon nëpër shinat e ndryshkura të asaj kohe dhe pret nga çasti në çast rrënimin, gjithnjë e mjeruar, i mbetur bosh, vetëm. Dhe jeta e Spahivoglit duhet njohur.

Të dhëna

Faqe340
ISBN9789928030108
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë