Novela, Stefan Cvajg Shiko më të madhe

Novela, Stefan Cvajg

Stefan Cvajg BDI0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vendin e nderuar në historinë e letërsisë, Cvajgu e ka merituar me novelat e tij të shumta e të mrekullueshme. Në ato mijëra e mijëra faqe prozë të Cvajgut dallohen tre novela që konsiderohen ndër më të shquarat e krijimtarisë së tij: Amoku, Letra e një të panjohure, Njëzet e katër orë nga jeta e një gruaje. Këto të trija po ia japim lexuesit në një vëllim të vetëm, në përkthimet e Robert Shvarcit dhe Enver Ficos

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992759445

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe160
ISBN9789992759445
Titulli origjinalDituria
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveDytë
PërkthyesiRobert Shvarc, Enver Fico