I ri Arti, prej zanafillës te Van Gogh Shiko më të madhe

Arti, prej zanafilles te Van Gogh

Grup autorësh TO0253

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“ARTI PREJ ZANAFILLËS TE VAN GOGH” përmbledh rreth 450 vepra të zgjedhura, sidomos të artistëve, që me vizionet e tyre origjinale zgjeruan kufijtë e gjuhës së pikturës. Libri është i lehtë për t’u qëmtuar, mjaft praktik si dhe përmban riprodhime të kryeveprave të kësaj periudhe. Shpresa jonë është që edhe lexuesi të mbetet i prekur nga kjo pasuri e madhe...

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
Fletët1000
ISBN978992714944

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Janë përzgjedhur pikërisht ata artistë që mbajnë parasysh edhe larminë, pasurinë dhe veçoritë jo vetëm të periudhës historike, por edhe të artistëve të veçantë, sepse çdo artist meriton trajtim të posaçëm, qoftë si shprehje e një prirjeje të caktuar, por sidomos si bartës të një vizioni të ri të botës.

“Falë artit, në vend që të perceptojmë një univers të vetëm, shohim që ai na shumëfishohet, dhe çdo artist origjinal është për ne një univers i ndryshëm, që dallon nga gjithë të tjerët sa më shumë që ata rrotullohen në pafundësi...” Marcel Proust

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët1000
ISBN978992714944
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat12x16
PërkthyesiGëzim Qendro