Piktura italiane - Mjeshtrit dhe kryeveprat e gjithe koherave Shiko më të madhe

Piktura italiane - Mjeshtrit dhe kryeveprat e gjithe koherave

bashkëbotim me Electa/Gallimard BCA072

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Piktura italiane ka shkruar gjatë shekujve faqet më të shkëlqyera të historisë së artit botëror e të kulturës europiane. Libri sjell një përmbledhje unike dhe gjithëpërfshirëse të mjeshtrave dhe veprave më të spikatura italiane. Një libër i denjë për librarinë e çdo artëdashësi të pikturës në përgjithësi dhe kulturës italiane në veçanti.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN99927-33-06-3

3 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë album të mrekullueshëm ndiqen fazat më të rëndësishme të zhvillimit të saj, me jetëshkrimin e mjeshtërve më të mëdhenj e me analizën e veprave më domethënëse të 130 prej tyre, që nga Mesjeta deri në mesin e shekullit XX. Me riprodhimet me ngjyra e të cilësisë së lartë të 500 kryeveprave të pikturës italiane, ky album është botimi më i plotë e më i sistemuar përmbi artin italian botuar gjer më sot. Një bashkëbotim me shtëpinë botuese prestigjioze italiane Electa. Libri është i gjithi i ilustruar me foto dhe përshkrime të veprave të ndryshme italiane si dhe jetëshkrime të mjeshtrave më të njohur dhe atyre më pak të njohur.

Të dhëna

Faqe397
ISBN99927-33-06-3
RedaktoriSilvi Zylfo (teksti dhe hulumtimi)
Viti i Botimit1998
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitAlbum
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBrikena Çabej