Mbi Skulpturen (De Statua) Shiko më të madhe

Mbi Skulpturen (De Statua)

Leon Battista Alberti SP009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky botim redaktuar dhe renditur (në italisht) nga Marco Collareta, është mbështetur në versionin original në gjuhën latine dhe na lejon të kuptojmë plotësisht rëndësinë e një teksti thelbësor mbi teorinë e origjinës së figurave (imazheve).

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Princ
ISBN9789995673253

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe80
ISBN9789995673253
Titulli origjinalPrinci
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitAlbum
StatusiI ri
PërkthyesiManjola Cura