Perralla klasike

Grup autorësh BED002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tani nuk keni pse të lodheni sepse libri ua tregon vetë fëmijëve përrallat Edualb ka përgatitur setin e përrallave klasike jo vetëm për tu lexuar, por edhe për tu dëgjuar dhe për tu shikuar. "Tre derrkucët", "Kësulkuqja" dhe "Rosaku i vogël i shëmtuar" vijnë me CD dhe DVD për tu parë në MP3 dhe DVD. Ky është një botim fantastik për të nxitur pa mundim fantazinë e fëmijës tuaj.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Edualba Press
ISBN978-9928-121-67-7

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Njihuni me serinë e përrallave më të bukura klasike dhe shihni historitë e mrekullueshme të tyre të mbushura me magji, triumf dhe madhështi. Çfarë do të ndodhë me personazhet tona të dashura? A do ia dalin ato të triumfojnë përherë në fund? A fiton gjithnjë e mira?

Tre përralla të mrekullueshme. Tre derrkucët e vegjël vendosën të ndërtojnë secili nga një shtëpi për vete. Ujku e zbulon shpejt planin e tyre dhe i ndjek tre derrkucët nga pas. A do të mundin ata të mbrohen prej tij? Kësulkuqja duke shkuar për në shtëpinë e gjyshes takon ujkun e madh dhe të keq a do ti bëj ai ndonjë të keqe asaj? Rosakun e shëmtuar e perbuznin të gjithë ndaj ai vendosi të largohet e të ndjekë fatin e tij. Çfarë do të ndodhi me rosakun e vogël?

Të dhëna

Faqe20
ISBN978-9928-121-67-7
RedaktoriTomorr Plangarica
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMajlinda Nishku