Cmim i reduktuar! Tigri qe erdhi per caj Shiko më të madhe

Tigri qe erdhi per caj

Judith Kerr BAT0087

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tigri që erdhi për çaj është një tregim i shkurtër për fëmijë, i botuar për herë të parë në vitin 1968 i cili mbeti po aq popullor edhe dyzetë vite pas botimit të parë. Libri ka të bëjë me një vajzë të quajtur Sophie, nëna e saj dhe një tigër me tipare njeriu, që ndërpret çajin e tyre të pasdites.

Më shumë detaje

404 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN 9789928219077

360 Lekë

-10%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një vajzë e vogël me emrin Sofia po pi çaj me nënën e saj në kuzhinë. Pak minuta më vonë, shfaqet një një tigër që pi të gjithë çajin, ha të gjithë ushqimin në shtëpi dhe pinë gjithçka, madje edhe ujin që rrjedh nga rubinetat. Pastaj ai largohet. Babai i Sofisë vjen në shtëpi dhe sugjeron që të dalin sëbashku dhe të konsumojnë një vakt të këndshëm. Të nesërmen, Sofia dhe nëna e saj dalin për të blerë ushqime, duke përfshirë ushqim edhe për tigrin që i vizitoi. Por tigri nuk kthehet më kurrë.

Të dhëna

Faqe32
ISBN 9789928219077
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici