Reduced price! Bhagavad Gita ( Kenga e Zotit ) View larger

Bhagavad Gita ( Kenga e Zotit )

Vedavyasa MIN0150

New product

Përshkrim i shkurtër

Një Klasik i spiritualitetit indian - Që nga udhë- zimet mbi pozicionet e jogas, e deri te diskutimet morale të detajuara, Gita është një prej teksteve më të rëndësishme të Hinduizmit dhe gjithashtu shërben si një udhërrëfyes praktik se si të jetosh mirë.

More details

11105 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265692

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Bhaghavad Gita” është një poemë epike që tregon bisedën midis luftëtarit Arxhuna dhe karrocierit të tij Krishna, i cili është manifestimi i Zotit.

Në çastet përpara një beteje të madhe, dialogu paraqet mësimet e rëndësishme që Arjuna duhet të mësojë, për të ndryshuar rezultatin e luftës që do të bëjë.

Kulmimi i dialogut është kur Krishna i zbulon luftëtarit formën e vërtetë kozmike të këtij të fundit, dhe e këshillon që të kërkojë perfeksionin universal të jetës.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928265692
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArben Shehu
I ri1