Djemte e 36-s View larger

Djemte e 36-s

Daniel James Brown A-004708

New product

Përshkrim i shkurtër

Me përshkrimin e djemve dhe kujtimet e gjalla, autori ka sjellë në jetë portretin e paharrueshëm të një epoke arritjesh të jashtëzakonshme.

More details

1002 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216830

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Historia e vërtetë, në dukje e pamundur, e nëntë djemve amerikanë, të cilët i treguan botës se ç’është kuraja e vërtetë.

Në fillim, askush nuk e besonte. Me një skuadër të përbërë nga djem minatorësh, punëtorësh dhe fermerësh, kurrkush nuk priste që Universiteti i Uashingtonit të mposhtte skuadrat elitare.

Megjithatë ata e bënë: tronditën botën, duke sfiduar edhe skuadrën që garonte për Adolf Hitlerin.

Në qendër të ngjarjeve të pazakonta qëndron Xho Rantzi, një i ri pa familje, pa perspektivë, i cili synon jo vetëm të fitojë respektin e duhur, por dhe të gjejë vendin e tij në botë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages454
ISBN9789928216830
Shtëpia botueseThe Boys on the Boat
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVjollca Tabaku
RomanSagë&Histori
I ri1