Vajzat e zhdukura te Ulloubrukut View larger

Vajzat e zhdukura te Ulloubrukut

Ellen Marie Wiseman BLV0234

New product

Përshkrim i shkurtër

Nga Ellen Marie Wiseman, autorja e librit bestseller Misteret e Klares, vjen nje tjeter roman, i cili eshte i bazuar mbi nje histori te vertete, rrenqethese dhe mbijetese.

More details

11087 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338693

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seixh Uintërsi e ka ditur gjithmonë se binjakja e saj identike ishte ndryshe nga fëmijët e tjerë. Ato të dyja pëlqenin të njëjtat gjëra, por Rozmaria ishte më delikate, emocionohej më shumë, si kur gëzohej, edhe kur hidhërohej dhe dukej sikur kishte gjithmonë nevojë për mbrojtje.

Gjashtë vjet pasi Rozmaria ndërron jetë nga pneumonia, Seixhi, tanimë gjashtëmbëdhjetë vjeçe, ka njësoj mall për të motrën. Nënën e humbi në një aksident automobilistik, ndërsa Alani, njerku, e konsideron si një barrë të padëshiruar.

Edhe pse jetojnë në të njëjtën shtëpi, Seixhi shtanget kur mëson se ai i ka mbajtur një të fshehtë të kobshme: Rozmaria nuk ka vdekur; ajo mbahet në Shkollën Shtetërore të Uilloubrukut, por është zhdukur prej disa ditësh...

Seixhi nuk di shumë për Uilloubrukun. Ai vend ka qenë gjithmonë i mbuluar nga një vel misteri dhe thashethemesh. Gjithashtu, është vendi ku prindërit i kërcënojnë gjithmonë fëmijët se do t’i çojnë, nëse sillen keq. Pa ditur se ç’e pret, Seixhi niset në kërkim të së motrës. Ato që do të zbulojë sapo të shkelë në Uilloubruk, do t’ia ndryshojnë jetën në një mënyrë që nuk e kishte imagjinuar kurrë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages424
ISBN9789928338693
Shtëpia botueseTHE LOST GIRLS OF WILLOWBROOK
RedaktoriAlbana Kapxhiu, Bledar Çepele
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Pasmaçiu
RomanMister&Thriller
I ri1