Djali ne fund te klases View larger

Djali ne fund te klases

Onjali Q. Raúf A-004864

New product

Përshkrim i shkurtër

Një rrëfim aq sa i dhimbshëm edhe plot humor, Djaloshi në fund të klasës është perspektiva e një fëmije mbi krizën e refugjatëve, duke theksuar rëndësinë e miqësisë dhe mirësisë në një botë që nuk ka gjithmonë kuptim.

More details

449 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN978992828635

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Dikur ishte një karrige bosh në fundin e klasës time, por tani një djalë i ri i quajtur Ahmet është ulur në të. Ai është nëntë vjeç (sikurse unë), por është shumë i çuditshëm.

Ai kurrë nuk flet dhe kurrë nuk buzëqesh dhe nuk i pëlqen ëmbëlsirat - madje as lëngjet e sheqerosura të limonit, që janë të preferuarit e mi!

Svonoj shumë dhe e mësova të vërtetën: Ahmeti në të vërtetë nuk është aspak i çuditshëm.

Ai është një refugjat që u arratis nga lufta. Një e vërtetë e hidhur, me bomba dhe zjarre dhe zënka që marrin jetë njerëzish.

Dhe sa më shumë të mësoj për të, aq më shumë dua ta ndihmoj. Bashkoj fuqitë me miqtë e mi më të mirë Xhozin, Majkëllin dhe Tomin. Sepse do e shihni, që të gjithë bashkë ja dolëm ta thurrnim një plan . . .

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages257
ISBN978992828635
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBesnik Rika
I ri1