Mister&Thriller There are 390 products.

per page
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Ky libër debutues i Max Seeck-ut është një thriller intensiv, me një komplot të thurur me aq mjeshtëri sa lexuesi e ka të vështirë ta heqë mënjanë e të mos e çojë deri në fund. Max Seeck është autor bestseller i The New York Times. Ky libër ka fituar çmimin Debut Thriller Prize për vitin 2017

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Romani “1984” është vizioni tmerrues i George Orëell-it, i një të ardhmeje totalitare në të cilën çdo gjë dhe çdokush është skllav i një regjimi tiranik.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ferma e kafshëve është shembulli i përkryer se si ideja e një socializmi sipas volisë së dikujt fillon të hedhë rrënjë për   t’u shndërruar në një diktaturë komuniste.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  “Dy vjet, tetë muaj dhe njëzet e tetë net” është një arritje që të lë gojëhapur dhe një testament i fuqisë së tregimit.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një tjetër triller policesk me enigma matematikore, në të cilin, personazhi qendror Petro Eleftheriadhi, thirret për ta zbardhur një çështje, dy vjet para ngjarjeve të cilat lexuesi do t'i njohë në romanin "Në syrin e demit".

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 250 Lekë In Stock

  1 250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 250 Lekë In Stock

  Letra për mbretin është historia drithëruese e betejës së një djaloshi kundër së keqes, që shtillet e pështillet në një botë të magjepsur kalorësie, guximi dhe miqësie të vërtetë...

  1 250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Një debutim mahnitës, ku një fëmijë misterioz u mëson dy të panjohurve se si të dashurojnë dhe të kenë përsëri besim tek të tjerët dhe te vetja

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Duhet fshirë gjëma e madhe e mëkatit që jeta të lulëzojë sërish.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një nga tekstet më domethënëse të Peter Handkes, një thriller i tensionuar dhe anormal, me një stil narrativ tejet origjinal.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Të fshehtat e suksesit të Grishamit nuk janë aspak të fshehta. Ato janë dy: ritmi i tij, i cili shtrihet nga i shpejtë në marramendës, vdekjeprurës, dhe tema e zgjedhur prej tij – njeriu i zakonshëm përfshihet në një konspiracion të madh dhe në fund del fitimtar.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Tiranë. Mesnatën e krishtlindjes, i kthyer në shtëpi pas anulimit të një udhëtimi me familjen, që do të kishte qenë gjithçka përveçse i këndshëm, Sidriti takohet me Anën magjepse dhe të mistershme. “Në qoftë se plotëson të gjitha dëshirat, vdes”, i mëson ajo, duke i treguar rrugën dhe hapur derën e një bote të pabesueshme dëshirash. Nën magjinë e tyre...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Romani “I rrëmbyeri” i vlerësuar nga Henry James si romani më i mirë i Robert Louis Stevenson-it.  I këndshëm në lexim, romantik dhe i mbushur me rreziqe, “I rrëmbyeri” është një roman klasik i aventurës së lartë së Robert Louis Stevenson-it. I dashur nga gjeneratat, është saga e David Balforit, një trashëgimtar i ri, që xhaxhai i babëzitur e përjashtoi e...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Lufta e dytë sapo ka përfunduar dhe komunizmi është instaluar me shpejtësi.Në kupolën e lartë qeverisëse kanë filluar vrasjet e para.Luan Gjika protagonist kryesor i romanit e gjen veten në zgrip të ekzistencës. I detyruar të braktisë atdheun,ai vendoset ne SHBA, si agjent i rekrutuar nga shërbimi secret rus. Detyra e tij është përfshirja në grupin e...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Gjatë leximit të testamentit të miliarderit Hari Stenford, i vdekur në rrethana misterioze, tre fëmijët e tij kuptojnë që u duhet ta ndajnë trashëgiminë edhe me Xhulian, vajza natyrore e manjatit. Asnjë nuk e njeh dhe kur ajo shfaqet në skenë, e bukur dhe tërheqëse, dyshojnë për identitetin e saj. Në fakt, Stenfordi sa qe gjallë ishte i urryer nga familja...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Në kulmin e Luftës së Ftohtë, dy vajza, në dukje më se të zakonshme, daktilografiste në CIA, zgjidhen mes shumë të tjerash dhe u besohet misioni më i lartë i jetës së tyre: të nxjerrin dorëshkrimin e romanit "Doktor Zhivago" nga Bashkimi Sovjetik, ku askush nuk guxon ta botojë, dhe të bëjnë të mundur që vepra madhore e Pasternakut të përhapet në të gjithë...

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

   Autorja e librit të suksesshëm “Diktatori në kryq”, ka arritur të përdorë mjeshtërisht idiolektin e Mid’hat bej Frashërit të trupëzuar me gjuhën e mrekullueshme që ilustron kohën dhe vendin e ngjarjeve në këtë roman magjepsës.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Vjen në shqip një thriller tjetër nga autori i romanit thriller “Engjëjt e Hamurabit”. “Gjuetari i shtrigave”, libri i parë i serisë thriller me protagoniste detektiven Xhesika Niemi, është Neë York Times dhe Spiegel Bestseller. Po përkthehet në 40 gjuhë të ndryshme dhe së shpejti do të jetë edhe serial televiziv në Hollywood nga Greg Silverman i Stampede...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 090 Lekë In Stock

  1 090 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 190 Lekë In Stock

  Mjeshtri i psikothrillerit Sebastian Fitzek vjen me nje tjeter roman befasues per lexuesin shqiptar pas “Posta”. Një vrasës i dhunshëm takohet me mjekun e tij psikiatër në avion ku rrezikon jeta e mbi 600 pasagjerëve në bord…..

  1 190 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Per here te pare Shtepia Botuese Jozef sjell librin e S. K. Barnet - nje thriller i jashtezakonshem qe nuk harrohet lehte. 

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  "E gjelbër smeraldi" është vëllimi i tretë i trilogjisë së gurëve të çmuar: ai vjen pas "E kuqe rubini" dhe "Blu safiri".

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një histori emocionuese krimi dhe misteri, por njëkohësisht edhe një farsë tallëse dhe një satirë morale e shoqërore.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  BESTSELLERI I NJU JORK TAJMSIT - EMOCIONUES, SEKSI, I SOFISTIKUAR!

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Me romanet e tij me dedektiv Remzi Ynalin, Xhelil Okeri na tregon një Stamboll që nuk gjendet në guidat e udhëtimeve turistike.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Nje roman tejet interesant per lexuesit, - sidomos te rinjte- vjen ne shqip nga Botimet Dritan. Ne vellimin e pare te kesaj serie do te njiheni me boten misterioze te 12-vjecarit Ran Eltani  dhe aventurat me papirusin dhe fletoren e vjeter qe gjeti ne shkollen e vjeter

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  From the author of the No.1 bestseller and international phenomenon GONE GIRL. Now a major HBO/SKY ATLANTIC TV series starring Amy Adams, with the director of BIG LITTLE LIES, Jean-Marc Vallee. When two girls are abducted and killed in Missouri, journalist Camille Preaker is sent back to her home town to report on the crimes. Long-haunted by a childhood...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Under the streets of London lies a world most people could never dream of. When Richard Mayhew stops to help a girl he finds bleeding in the street, his unremarkable life changes in an instant. This act of kindness leads him to a place filled with murderers and angels, pale girls in black velvet, a Beast in a labyrinth and an Earl who holds Court in a...

  1 500 Lekë
  In Stock
Showing 353 - 384 of 390 items