Shenime per nje qytet View larger

Shenime per nje qytet

Evis Cerga A-007427

New product

Përshkrim i shkurtër

Një tjetër libër përshkrues për jetën dhe historinë e qytetit të Tiranës vjen nga një autore me penë të përkorë si Evis Cerga, e cila rend dhe reflekton për jetën e vendit ku jeton dhe punon. Këto skica nuk janë thjeshtë rrëfime letrare por synojnë që të kthehen në artefakte për banorët e saj në kësaj kohe dhe të çdo kohe.

More details

1200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ilar
ISBN9789928255488

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Autorja Evis Cerga është shprehur:

Për mua çdo ecje në qytet është një burim informacioni, cdo rrugë e qytetit është një burim informacioni dhe mund të kthehet në një skicë letrare dhe çdo histori që dikush tregon padashje, histori personale apo histori e dikujt tjetër dhe që mendoj se duhet shpërndarë tek të tjerët unë e kthej në një skicë letrare.

Shënime për një qytet në fakt nuk janë shënime vetëm për Tiranën, por janë shënime për shumë qytete. Një qytet ka mbetur i papërcaktuar për vet faktin që në vendet që ne shkojmë në qytetet që ne shkojmë të gjitha na sjellin një provojë dhe kjo provojë është unike për secilin nga ne. Unë kam zgjedhur këtë formë të skicave të shkurtra duke pasur parasysh që edhe njerëzit e kanë kohën shumë të shkurtër për të të ndjekur. Vëmendja është e shkurtër dhe preferojnë gjëra të vogla për të mbajtur vëmendjen e përqëndruar”.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages364
ISBN9789928255488
RedaktoriLiliana Konomi Mero
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1