I ri Cmim i reduktuar! Dashurite dhe tradhetite ne romanet e Ives - set Shiko më të madhe

Dashurite dhe tradhetite ne romanet e Ives - set

Iva Musaraj SET0116

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Iva Musaraj eshte nje autore qe ka fituar shume lexues me romanet e saj te cilet eksplorojne pasionet njerezore te diteve tona, - ne nje shoqeri ku ka nje zhberje te shume vlerave qe ndajme dhe pranojme mes njeri – tjetrit. Duke pare suksesin, sidomos mes lexuesve te rinj, - kemi bere nje set me dy romanet e saj: “Une jam dashnorja” dhe “Une jam e tradhetuara”, qe te dy botuar nga Argeta LMG.

Më shumë detaje

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Unë jam dashnorja” nga Iva Musaraj

Ah, unë jam një tempull, një tempull i lashtë lutjesh, një tempull plot me qirinj e zëra që kërkojnë e kërkojnë, luten e luten. Jam rrugë pa fund, ose, ose një shtëpizë e braktisur barinjsh në një livadh diku në mes të botës.

Një mesazh në shishe jam unë! Këmbana e një Kishe, zëri lutës i një Hoxhe mbi një minare Xhamie. E ndonjëherë jam një lotus ose një zambak liqeni. Një gur i lëmuar në një rrugë me kalldrëm. Jam një trëndafil ngjyrë pudre mbi tastieren e një pianoforte. E keni parasysh se si duket rruga në një pyll bambush? Ajo jam unë! Jam një rrugë lidhëse. Një majë mali me dëborë të përhershme. Shkuma e një dallge deti. Unë jam Elira!

 

“Unë jam e tradhtuara” nga Iva Musaraj

 Iva Musaraj ka vendosur të sjellë vazhdimin e historisë, anën tjetër të medaljes, parë nën këndvështrimin e Dorës, gruas së Adelit me titull "Unë jam e tradhtuara" (Historia e Dorës). Ky roman i dytë flet për historinë e Dorës, njohjen me Adelin, dashurinë e saj të parë. Sfidat nëpër të cilat Dora ka kaluar për ta shtyrë Adelin, të shoqin drejt suksesit dhe çfarë mori ajo në këmbim. Boshllëk dhe shijen e hidhur që të lë tradhëtia.

Të dhëna

Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë