Iva Musaraj

Iva Musaraj ka lindur në Tiranë. Ka mbaruar gjimnazin e përgjithshëm të profilizuar “Sami Frashëri”. Është diplomuar në Universitetin e Tiranës për shkenca shoqërore në Fakultetin Histori Filologji në degën e Gjeografisë.


Për një periudhë të caktuar ka punuar si gazetare në një gazetë të përditshme të pavarur, ku ka mbuluar Kulturën.


Shkrimet e saj rreth kulturës sollën disa risi dhe ndryshime në mediat e shkruara, pasi ajo sillte në jetë me shkrimet e saj, artistë që kishin vite që ishin larguar prej skenës dhe i përkisnin një brezi, që dalëngadalë po harrohej.


Ajo gjithashtu ka shkruar dhe ende shkruan për portale on line, tematika sociale. 


Iva Musaraj është autore librash për fëmijë dhe romane. Deri më tani ka botuar këto libra: Romanet “Le të na bashkojë era” dhe “Rruga e qumështit”, botuar nga Dudaj. Po ashtu, edhe librin për fëmijë, “Mbi re rozë dhe të kaltra”, libër i nominuar nga Bukinist si libri më i mirë për fëmijë, i botuar gjatë vitit 2020.  

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 5 nga 5 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Iva Musaraj eshte nje autore qe ka fituar shume lexues me romanet e saj te cilet eksplorojne pasionet njerezore te diteve tona, - ne nje shoqeri ku ka nje zhberje te shume vlerave qe ndajme dhe pranojme mes njeri – tjetrit. Duke pare suksesin, sidomos mes lexuesve te rinj, - kemi bere nje set me dy romanet e saj: “Une jam dashnorja” dhe “Une jam e...

  1 260 Lekë
  1 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  800 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  "Mbi re rozë dhe të kaltra" është përmbledhja më e re me përralla e autores Iva Musaraj. Plot 22 përralla rrëfehen për vogëlushët e moshës 3-6 vjeç, shoqëruar me ilustrime me ngjyra fantastike.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  Iva Musaraj pas sprovave per femije vjen per lexuesit me nje roman, ku imagjinata ngjizet me realitetin e vitit te pandemise, e cila ndryshoi raportet ndernjerezore dhe kuptimin per jeten.

  700 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Pas suksesit të romanit të parë "Unë jam dashnorja", autorja Iva Musaraj ka vendosur të sjellë vazhdimin e historisë, anën tjetër të medaljes, parë nën këndvështrimin e Dorës, gruas së Adelit me titull "Unë jam e tradhtuara" (Historia e Dorës).

  700 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 5 nga 5 libra