Helicon 2

Helicon HE0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Helicon është revistë e përmuajshme letrare me botues dhe kryeredaktor Azem Qazimin që doli në 12 numra; nga prilli i vitit 2014 deri në mars 2015.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helicon
ISBN9216279861521

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

«HELICON»

Numri 2

Portofolio:

Wallace Stevens

 

Wallace Stevens, Shënim biobibliografik

Wallace Stevens, Pesëmbëdhjetë poezi

Wallace Stevens, Nga «Adagia»

 

Art

Shpend Bengu, Gjashtë gravura

 

Intervistë

Philip Roth, Bisedë me Isaac Bashevis Singerin

 

Poezi

Nelly Sachs, Flet një fëmijë i vdekur etj. (shtatë poezi)

Luljeta Lleshanaku, Pesë poezi

 

Prozë

Alessandro Baricco, Sindroma Budman

Drini Aidinlli, Miniatura

 

In Memoriam

Gabriel García Márquez, Marionet

etj.

 

Të dhëna

Faqe101
ISBN9216279861521
Titulli origjinalHelicon
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmoshambi 16 vjeç
StatusiI ri