Osama Bin Laden, terrorizmi nen kamera Shiko më të madhe

Osama Bin Laden, terrorizmi nen kamera

Simon Sebag Montefiore FB0072

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Libri është një përmbledhje e dy editorialeve botuar në gazetën "Nju Jork Tajms", nga historiani Simon Sebag Montefiore : "Çdo revolucion është kthesë rrënjësore në mënyrën e tij", dhe "Osama bin Laden: njeri i historisë". Në esenë e parë autori u del me shumë guxim përballë ngjarjeve tronditëse që solli bota arabe, respektivisht Egjipti, Libia, Tunizia, Jemeni, etj, ndërsa në esenë e dytë trajtohet vrasja e Bin Ladenit.

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789995638863

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe100
ISBN9789995638863
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiEtleva Sakajeva