Cmim i reduktuar! Pasuria arkeologjike e Shqiperise ne rrezik Shiko më të madhe

Pasuria arkeologjike e Shqiperise ne rrezik

Gjergj Frasheri A-000342

Libër i ri

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN 9789928103826

810 Lekë

-10%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

... Në korrik 1992 u ktheva në Tiranë për të vazhduar punën në profesion, por këtu e kishin braktisur profesionin edhe profesionistët më të mirë se unë. Një qeveri e konvertuar brenda një nate me “demokratë” të përzgjedhur nga PPSh-ja, të cilët tregonin gishtat-V në qiell pas stërvitjes afatgjatë me grusht pranë tëmthit, një president nga shumica myslimane i zbritur nga provincat e thella të antikitetit kanunor të Shqipërisë me sytë nga Veriu, një burokrat i vockël zyrash në kathedra-n (καθέδρα) e kryeministrit dhe një i burgosur shumëvjeçar i konservuar për kryetar kuvendi me vështrim nga Vatikani - një treshe e kërrusur nga pesha e shërbesës stërgjatë ndaj Sigurimit të Shtetit të diktaturës, drejtonin vendin me strategjinë e “çekut të bardhë”. Shqipëria e tyre marshonte drejt shkatërrimit dhe përvetësimit të pasurisë kombëtare, pasuri e krijuar nga djersa dhe mundi prej dekadash të një populli të tërë - marshim i cili përfundoi me Varrezën Piramidale Financiare të 1997 dhe Hapjen e Depove të Pasurisë Ushtarake Kombëtare, dy vepra të tradhtisë së lartë ndaj atdheut, që kanë hyrë tashmë në kapitullin e zi të historisë së Shqipërisë...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe304
ISBN 9789928103826
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë