I ri Ana flokekuqja - Vajza e Catiblertes Shiko më të madhe

Ana flokekuqja - Vajza e Catiblertes

L. M. Montgomery A-004261

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

E parapëlqyer për vite radhazi, ky roman klasik ndjek aventurat e Ana Shirlit, kokëkuqes energjike, e cila shkon të jetojë pranë një familjeje në Grin Grejbëlls dhe fiton zemrat e gjithë atyre që takon aty. Romani “Ana flokëkuqja”, është një nga më të paharruarit dhe njëkohësisht një nga më të këndshmit nën të gjithë letërsinë botërore.

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928300973

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe418
ISBN9789928300973
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiEra Buçpapaj, Adela Buçpapaj