Princi dhe i varfri - Zambaku Shiko më të madhe

Princi dhe i varfri - Zambaku

Mark Twain A-005318

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Princi i ri Eduard jetonte një jetë luksoze i rrethuar nga shërbëtorë të gatshëm t’i plotësonin çdo dëshirë. Tom Kenti i kalonte ditët duke lypur rrugëve dhe netët në një kasolle nën trysninë e një babai tiran. Kur dy djemtë takohen situata komplikohet. Princi, i ngatërruar si Tomi, detyrohet të jetojë një jetë varfanjaku, ndërsa Tomi, padashur, bën jetën e një princi. Dhe në fund, secili djalë, gjen mbretin në vetvete.

889 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN97899956086805

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe116
ISBN97899956086805
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiAisa Kokiçi