Aventurat e Hakëlberi Finit Shiko më të madhe

Aventurat e Hakelberi Finit

Mark Twain RED0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kush dëshiron të jetojë për mrekulli në një shtëpi, të veshë rroba të bukura e të pastra, t’ia kalojë mirë e bukur e të shkojë për çdo ditë në shkollë? Ndoshta të gjithë, përveç djaloshit Hakëlberi Fin.

Më shumë detaje

103 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Redona
ISBN978999279965X

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Haku sillet poshtë e lart dhe në qejf të vet gjatë rrjedhës së Misisipit. Bashkë me të është edhe Xhimi, skllavi zezak që bredh  me të duke shijuar jetën e lirë. Por jeta nuk është kaq e thjeshtë për dy miqtë e pandarë.

Përveç aventurave dhe ndodhive qesharake e të pabesueshme, jeta u fal atyre dhe plot telashe. Janë gjithashtu edhe 300 dollarë që presin për cilindo që kap Xhimin e gjorë…

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe108
ISBN978999279965X
Titulli origjinalRedona
V. Bot2004
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiEntela Ndreu