Mesime te Vyera HC Shiko më të madhe

Mesime te Vyera HC

Grup autorësh BEM0155

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

I rishkruar dhe i sjellë edhe një herë për lexuesin shqiptar, ky libër bëhet një pasqyë e bukur, ku mund të soditet shqipja e vitit 1896.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

IAPS (ISShP)
Fletët184
ISBN9789928104694

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shkolla e parë shqipe për vajzat në Korçë u themelua nga Gjerasim dhe Sevasti Qiriazi. Ishte një shkollë e krishterë, çdo ditë fillonte me lutje dhe lexim biblik. Midis shumë temave, vajzat studionin Biblën dhe doktrinën e krishterë. Prona e shkollës është përdorur edhe për shërbimet e kishës së parë ungjillore në Shqipëri. Ky libër është rishtypja e një libri të përdorur në shkollë dhe kishë, një përmbledhje e gjashtë broshurave të Ungjillit të titulluar "Dashuria e Perëndisë", "Drita e Botës", "Besimi", "Çfarë është mëkati?", Fruta e Mëkatit "dhe" Shërimi i Mëkatit ".

Kjo vepër e re paraqet një studim interesant në gjuhën shqipe, siç flitej më 1896, përpara Kongresit të famshëm të Alfabetit në Monastir në vitin 1908 dhe para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë në vitin 1912. Ai jep gjithashtu njohuri për teologjinë që po mësohet nga Qiriazis në shkollën e vajzave dhe në kishë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët184
ISBN9789928104694
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 21 cm