I ri Filozofia si mënyrë jetese Shiko më të madhe

Filozofia si menyre jetese

Delia Steinberg Guzman AKR0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me këtë libër autorja ofron një treguez të mirë entuziazmi filozofik, i cili i zhyt thellë rrënjët e tij tek elementet më të mira të traditës pitagoriane dhe sokratike. Filozofia tek ky libër shfaqet si një mënyrë jetese dhe si metodë veprimi për të njohur vetveten, për ta përmirësuar atë dhe për t’u harmonizuar me ligjet më të thella të universit

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
ISBN9789928214799

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Delia Steinberg Guzman, njohëse e thellë e Historisë Botërore të Filozofisë dhe Artit, di me një mjeshtri të sjellë në letër dhe të shprehë me fjalë bashkëkohore dhe të gjalla esencën e dkotrinave të lashta filozofike që lindën qytetërimet e mëdha dhe filozofët e mençur.

Me një mbrojtje aktive ndaj lirisë individuale dhe përgjegjësisë sociale, shkrimtarja na kujton filozofinë e lashtë kineze, të cilin Konfuci e përmblodhi para dymijë vjetë e gjysmë, ndërsa referencat ndaj natyrës dhe ligjeve të saj na sjellin më afër jehonën e largët të filozofëve parasokratikë

Të dhëna

Faqe96
ISBN9789928214799
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrdis Domnori