Femra të mençura, zgjedhje të gabuara Shiko më të madhe

Femra te mencura, zgjedhje te gabuara

Dr. Kolonel Kouven, Dr. Melvin Kinder BAO0500

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Si ta gjeni mashkullin e vërtetë dhe t’i shmangeni jo të vërtetit...

Më shumë detaje

487 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928023964

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dy psikologët klinikë, dr. Konel Kouven dhe dr. Melvin Kinder, me anë të këtij libri trajtojnë marrëdhëniet ndërmjet meshkujve dhe femrave jo ashtu si do të duhej të ishin, por ashtu siç janë në të vërtetë.

Në të vërtetë, ky libër është sprovë që këto raporte të bëhen sa më të qarta, reale dhe, në fund të fundit, të lumtura. Po cila është “femra e mençur” për të cilën shkruajnë dy psikologët?

Është gruaja që i përkushtohet karrierës së saj dhe ndikon aktivisht në ngritjen e personalitetit të saj. Është gruaja që lufton për një identitet të qartë të femrës dhe për identitet personal. Është gruaja që ka pranuar përgjegjësinë e jetës së saj nëpërmjet sistemit të vetëvlerësimit dhe të vetëbesimit.

Autorët janë të bindur që, pasi ta lexoni këtë libër, shumë meshkuj, (e kemi fjalën për “meshkuj tamam”), do t’ju duken tërheqës. Do të aftësoheni për strategji të reja, me anën e të cilave dashnorët e papërshtatshëm do t’i ktheni në dashnorë të përshtatshëm; të mund të gjeni zgjidhje atje ku mendoni se nuk ekzistojnë, si dhe nën maskat e secilit mashkull, të zbuloni mashkullin e vërtetë për veten tuaj.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe212
ISBN9789928023964
Titulli origjinalSmart women foolish choices
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13 x 20.5