I ri Katër marrëveshjet Shiko më të madhe

Katër marrëveshjet

Don Miguel Ruiz MIN0029

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një udhëzues praktik drejt lirisë personale. Mbi shtatë vite në listën bestseller të “New York Times”! Mbi 6 milionë kopje të shitura në SHBA. Përkthyer në mbi 40 gjuhë

Më shumë detaje

31 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
Fletët144
ISBN9789928265012

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në librin Katër marrëveshjet, don Migel Ruiz, zbulon burimin e besimeve kufizuese që na heqin lumturinë dhe krijojnë vuajtje të panevojshme. Bazuar në mençurinë e lashtë Tolteke, katër marrëveshjet ofrojnë një kod të fuqishëm sjellje i cili mund të na e kthejë me shpejtësi jetën në një përvojë të re lirie, lumturie të vërtetë dhe dashurie.

KOMENTE

“Libri i Don Miguel Ruiz është një udhërrëfyes drejt ndriçimit dhe lirisë”.

— Deepak Chopra, autor, “Shtatë ligjet shpirtërore të suksesit”

“Një libër frymëzues me shumë mësime të shkëlqyera...”

—Wayne Dyer, autor, “Magji e vërtetë”

“Sipas traditës së Castaneda-s, Ruiz distilon mençurinë thelbësore Tolteke duke shprehur qartë dhe saktë, se çfarë do të thotë për burrat dhe gratë, të jetojnë si luftëtarë paqësorë në botën moderne”.

— Dan Millman, autor, “Mënyra e luftëtarit paqësor”

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët144
ISBN9789928265012
Titulli origjinalFour Agreements
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEnton Korica