I ri Nikolasi i vogël – Zbavitjet në pushimin e madh Shiko më të madhe

Nikolasi i vogël – Zbavitjet në pushimin e madh

René Goscinny, Jean- Jacques Sempé MEP0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Seria e librave me personazhin Nikolasi i vogël 15 milionë kopje të shitura në mbarë botën. Përkthyer në më shumë se 40 gjuhë. 300,000 libra të shitur çdo vit në Francë. Aventurat e Nikolasit të vogël vazhdojnë! Njihuni me personazhet e rinj, Xhefrin, Rufusin, Maksin, Xhoin, Anjanin. Të tillë i gjen edhe në klasën tënde

Më shumë detaje

30 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
Fletët142
ISBN9789928083180

600 Lekë

Share

Më tepër

Te ky libër do të gjesh përsëri Alcestin, i cili mund të hajë të gjithçka dhe të mos sëmuret kurrë; Xhefrin, babai i të cilit është shumë i pasur dhe ai blen lodra dhe Xhefri nganjëherë i jep ato shokëve të tij për të përfunduar thyerjen e tyre; Edin, i cili është shumë i fortë dhe ndonjëherë të grushton; Rufusin, i cili ka një bilbil dhe babai i tij është një oficer policie; Maksin, i cili vrapon shumë shpejt; Xhoin, të cilit nuk i pëlqen t’ua japë gjërat shokëve; Anjanin që mëson shumë... e të gjitha këto zhvillohen në klasë, në oborrin e shkollës, te sheshi, në shtëpi ... me mësuesen, kujdestarin, drejtorin, mamin, babin, gjyshen...

Personazhet e këtij libri i gjen dhe në klasën tënde!

Një libër me shumë humor. Një libër ku edhe të rriturit hasin ngjashmëri me fëmijërinë e tyre, ku secili sjell ndër mend se ka patur në klasë tipa si personazhet e librit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët142
ISBN9789928083180
RedaktoriErion Kristo
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat19x19.5
PërkthyesiAdriana KOXHA