Meri Popins Shiko më të madhe

Meri Popins

P. L. Trevërs BOM0099

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Meri Popins është i titulli i një serie librash për fëmijë shkruar nga PL Travers. Në të gjithë seritë Meri Popins, të cilat zgjatën nga 1934 në 1988, Maria Shepard ishte ilustratorja dhe ka luajtur si aktore dytësore. Njihuni me dadon më të shkathët në botë. Një ditë me Meri Popins është një ditë e magjisë dhe e besimit që vjen në jetë!

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992752968

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Që nga momenti që Meri Popins mbërrin në “Banks house” jeta e saj ndryshon përgjithmonë. Kjo seri klasike tregon historinë e një prej dadove më të dashura në botë që sjell magji dhe gëzim kudo ku shkon. Duke sjellë artin origjinal dhe sharmant përmes Mary Shepard, këto botime të reja sjellim kënaqësi për lexuesit e çdo moshe.

Kjo seri nis kur Meri Popins e shtyn era lindore në pragun e shtëpisë së Bankave. Ajo bëhet dadoja më e pazakontë për binjakët Jane dhe Michael. Kush tjetër përveç Mary Poppins mund të rrëshqasë mbi çarçafë, të tërheqë një kolltuk të tërë nga një qilim i zbrazët, dhe të bëjë një lëng të shijshëm, të shëndetshëm, në mënyrë kaq të përzemërt?

Një ditë me Meri Popins është një ditë e magjisë dhe e besimit që vjen në jetë!

Të dhëna

Faqe148
ISBN9789992752968
Titulli origjinalOmsca-1
Viti i Botimit2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiMargalina Sina