Princesha e vogel - BOT Shiko më të madhe

Princesha e vogel - BOT

Frances H. Burnett A-000979

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje nga librat me te mire te letersise klasike per femije, i cili mbetet perhere ne mendjen e lexuesve

Më shumë detaje

13 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928003102

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

E detyruar të shkonte në një kolegj të zymtë, Sara u miqësua me shumë shoqe të reja falë historive të mrekullueshme që dinte të tregonte. Por kur vdiq babai i saj, duke e lënë vajzën në mjerim, pronarja shpirtkazmë e detyron të punojë si shërbëtore të shoqeve të saj.

Megjithatë, Sara nuk dorëzohet dhe, duke përfytyruar sikur është princeshë, i përballon me guxim dhe fisnikëri shpirtërore të gjitha poshtërsitë, pa e humbur asnjëherë shpresën se përralla e saj do të kishte fund të lumtur.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe292
ISBN9789928003102
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiClirim Mukli