I ri Liza ne boten e cudirave Shiko më të madhe

Liza ne boten e cudirave

Lewis Carroll A-004236

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Liza në botën e çudirave” është historia e një udhëtimi në atë botë dhe aventurat e jashtëzakonshme ku përfshihet Liza e vogël i çojnë lexuesit në një aventurë të mrekullueshme, ku mund të qeshin, zbaviten, takojnë personazhe të jashtëzakonshëm dhe prej ku nuk duan të kthehen më kurrë prapa.

Më shumë detaje

314 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN160

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Është një botë tjetër, në të cilën mund të arratiset cilido prej nesh, kur realiteti i gjërave dhe veprimeve të përditshme na duket shumë i rëndë: kjo është bota e fantazisë, ku nuk ka kufij të asnjë lloji, ku gjithçka mund të jetë dhe mund të mos jetë, ku çdo gjë nuk ka pse t’u bindet ligjeve të Natyrës, të Arsyes apo të Logjikës, ku mjafton vetëm të imagjinosh...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN160
Titulli origjinal9789928003225
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiÇlirim Mukli