Lordi i vogel Shiko më të madhe

Lordi i vogel

Frances H. Burnett BOM0114

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ka qenë i dashur për lexuesin e vogël në shekullin e XIX, duke u shndërruar njëherësh edhe në një model për secilin prej tyre, duke nisur që nga pamja, veshja, interesat dhe bota e personazhit të quajtur Cedric Errol

Më shumë detaje

101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341320

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Errol është një djalë i pashëm, me sjellje shembullore që i përket shtresës së mesme amerikane, i cili befas bëhet trashëgimtari i pasurisë së Earlit të Dorincourtit. Por Eroli shkon bashkë me nënën e tij në Angli te gjyshi tij, ku e pret një fat tjetër. Gjyshi është një tip i vështirë, por ai përballet me vlerat që dëshmon Eroli, të cilat ndikojnë fort tek i moshuari si dhe te banorët e komunitetit.

Ky libër ka korrur suksesin sepse ka përcjellë qartë mesazin e fuqisë që vjen nga miqësia e pafajshme e fëmijës, dashuria e pakushtëzuar dhe besimi i pastër.

Të dhëna

Faqe176
ISBN9789994341320
Titulli origjinalOMSCA-1
Viti i Botimit2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiGuri Shyti