Jeff Kinney

Lista e librave të autorit

per page
Showing 1 - 32 of 37 items
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  The first book in the global phenomenon from #1 international bestselling author Jeff Kinney - 250 million copies of the series sold worldwide! 'Let me get something straight: this is a JOURNAL not a diary... The other thing I want to clear up right away is that this was MOM's idea, not mine.'

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  Love is in the air, but what does that mean for Greg Heffley? A Valentine's Day dance at Greg's school has turned his world upside down. As Greg scrambles to find a date, he's worried he'll be left out in the cold on the big night. His bestfriend, Rowley, doesn't have any prospects either but that's small consolation. Then an unexpected twist gives Greg a...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  3 600 Lekë 4 000 Lekë -10% In Stock

  Join Greg Heffley, his best friend Rowley, evil big brother Roderick and the rest of his family in the first four of Greg's adventures!

  3 600 Lekë
  4 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  THE ONE WITH THE SNOW STORM. The sixth laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! A snowstorm SHOULD bring nothing but fun. Hours in front of the TV, cuddling up with a blanket and NO SCHOOL ... But not for Greg...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  Now everyone can have their own Wimpy Kid diary! Keep boredom at bay with Greg Heffley! Draw your own Wimpy-Kid-style cartoons, fill in facts and lists, check out the full-colour comics inside and even write your own Wimpy Kid journal, just like Greg. Now with dozens of pages of new content and a brand new cover!

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  THE ONE WITH THE WORST SUMMER EVER. The fourth laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! Greg Heffley's family are going to have to count their pennies this summer. That means, no beach holiday and lots of...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  The eleventh laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! The pressure's really piling up on Greg Heffley. His mum thinks video games are turning his brain to mush, so she wants her son to put down the controller...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  THE ONE WHERE GREG NEEDS A NEW FRIEND. The eighth laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! Things haven't been going all that well for Greg Heffley recently. For one thing, his best friend Rowley has a...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  The tenth laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! Greg Heffley's parents are convinced life was better back in the old days. But Greg isn't so sure that a life without electronics, central heating and working...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  The second laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! It's a brand-new year and a brand-new journal and Greg Heffley is keen to put the humiliating (and secret!) events of last summer firmly behind him. But...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  The twelfth laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! Greg Heffley and his family are getting out of town. It's freezing cold at home and his parents are stressed about Christmas, so they decide the whole family...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  THE ONE WHERE GREG SHAPES UP. The third laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! Greg Heffley's dad is on a mission! He's decided it's time for this wimpy kid to become, well, less wimpy and has planned lots of...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  THE ONE WITH THE FAMILY ROAD TRIP. The ninth laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! The Heffleys are off on a road trip! The chances of survival are ... quite small to be honest. Greg's idea of a good summer...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  The fifth laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! Greg Heffley has always been in a hurry to grow up. Being older means you can live alone, eat whatever you want for dinner and don't have to share with your...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  The fourteenth laugh-out-loud, fully-illustrated Diary of a Wimpy Kid book from #1 international bestselling author Jeff Kinney! A global phenomenon with 250 million copies of the series sold worldwide! This paperback edition features EPIC fluorescent sprayed edges!! Big changes are in store for Greg Heffley and his family. They are making home...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë Out of stock

  Book 14 of the Diary of a Wimpy Kid series - from #1 international bestselling author Jeff Kinney. In Wrecking Ball, an unexpected inheritance gives the Heffley family a chance to make major improvements to their home. But they soon find that construction isn't all it's cracked up to be. When things get rough, will the Heffleys be able to stay . . . or...

  1 100 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  A DIARY OF A WIMPY KID STORY that will have you rolling with laughter, from number one bestselling author Jeff Kinney!

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Dikur jeta ka qenë më e bukur. Apo jo? Kjo është pyetja që ngre Gregu, teksa qyteti i tij stakon pajisjet elektronike vullnetarisht. Por jeta moderne ka komoditetet e veta dhe Gregu s'është prerë për një botë të stilit të vjetër. Me tensionin që ngrihet brenda dhe jashtë shtëpisë së Gregut, a do ta gjejë dot Gregu një mënyrë për të mbijetuar? Apo jeta...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Per te gjithe lexuesit e cmendur pas Ditarit te Gregut vjen libri i 12 i kesaj serie: “Pushime ne piknik” eshte tamam per pushimet verore. Besoj se vogelushet do te kenaqen me aventurat e reja te Gregut dhe familjes se tij. Leximi i tij do ti beje me te bukura edhe pushimet tuaja verore.....

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Kur Greg Hefli dhe familja e tij nisen për pushime në një udhëtim me makinë kampingu, të gjithë janë të mprehur për aventurën e jetës. Por planet e tyre ndeshin në pengesa, ndaj përfundojnë te një kamping që s'është tamam parajsë vere. Po gjërat për Heflët do të dreqosen më keq, kur nis një shi me gjyma dhe niveli i ujërave ngrihet gjithnjë e më lart,...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Natyra shpërthen me bukuritë e saj gjatë verës, por Gregu rri i ngujuar brenda, para lojërave me kompjuter. Të gjithë janë të shqetësuar, pasi ai nuk është si gjithë fëmijët e tjerë që luan me shokët jashtë. Në këtë libër, aq të dashur për fëmijët, vijnë debatet në familjen Heffley dhe zgjidhjet që fitojnë në debatet mes tyre dhe Gregut.....

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Greg Hefli i ka punës pisk. Është dëmtuar muri i shkollës dhe Gregu është i dyshuari kryesor. Por çmenduria është se ai është i pafajshëm. Ose pak a shumë. Ditari i Gregut vlerësohet nga USA Today, Publishers Ëeekly dhe Neë York Times i bestseller Nr. 1

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  "Harry Potter liro vendin....."Ky është vlerësimi për serinë e Ditarit të Gregut. Tashmë, keni në duar librin e shtatë: U mbush kupa?! A doni më?!

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Një udhëtim me familjen, mendohet si një ngjarje shumë dëfryese.....me përjashtim të rastit kur je me Heflet. Ky libër është një bombë për lexuesit ngurrues dhe këdo që kërkon një libër për të qeshur pa fund..!

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Greg Hefli eshte nje periudhe deshtimesh. Shoku i tij i ngushte, Roul Xhefersoni e ka braktisur dhe te gjesh shoke te rinj ne shkollen 9-vjecare, eshte thuajse e pamundur.  Per te kthyer rroten e fatit, Gregu vendos ti hyje rruges se besimit dhe ti lere vendimet e tij rastesise. Çfare do te ndodhe me fatin e Gregut valle..!!?

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Greg Hefli gjithnjë ka dashur të rritej sa më parë. Por a nuk është çmenduri të jesh i rritur?

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Të jesh fëmijë ta sjell në majë të hundës. Askush nuk e di këtë më mirë se Greg Hefli, që e gjen veten të ngecur në shkollën 9-vjeçare, ku ngordhalaqi i vogël ndan korridoret me fëmijë më të gjatë, më të këqij, që madje edhe rruhen. Në “Ditarin e Gregut” autori dhe ilustruesi, Jeff Kinney, na paraqet një hero ndryshe. Siç e thotë edhe Gregu: Mos prisni të...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Vetëm për një gjë mos e pyesni Gregun, se si i kaloi pushimet e verës, sepse vetëm për to nuk ka qejf të flasë. Ndërsa Gregu nis vitin e ri shkollor, dëshiron me gjithë shpirt që t'i harrojë sa më shpejt tre muajt e fundit... sidomos një ngjarje. Por për fat të keq, vëllai i tij i madh, Rodriku, e di mirë të fshehtën e Gregut. Pastaj ka edhe një mënyrë...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Tani e dimë mirë: Greg Heffley-i nuk heq dorë kurrë nga dredhitë e tij prej përtaci. Dikush duhet t'ia shpjegojë babit të Gregut. Sigurisht, Gregu u bën bisht me lehtësi përpjekjeve të të atit për ta ndrequr. Por kur babi i Gregut e kërcënon se do ta çojë në akademinë ushtarake, Gregu e kupton se duhet të bëjë diçka... ndryshe do ta pësojë keq.  

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  "Ditari i Gregut" vlerësohet nga USA Today, Publishers Weekly dhe New York Times si libri bestseller Nr. 1. Vjen në shqip libri i 11-të i serisë.

  700 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 32 of 37 items