I ri 1q84 - Libri i trete Shiko më të madhe

1q84 - Libri i trete

Haruki Murakami A-008870

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shtepia botuese Skanderbeg Books sjell librin e trete dhe te fundit te 1q84, konsideruar si kryevepra e Haruki Murakamit, permes perkthimit te Ilir Baçit

Më shumë detaje

111109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221643

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gjithçka ishte vendosur tashmë, që kur kishte hyrë fillimisht në këtë botë të quajtur 1q84. Të jetuarit e vetme në këtë botë të paarsyeshme – ku ka dy hëna në qiell, një të madhe, një të vogël, ku disa të quajtur Njerëzit e Vegjël kanë në dorë fatin e të tjerëve – çfarë kuptimi do të kishte, tekefundit?... E ndaloi ecjen drejt vdekjes, sepse kishte dëgjuar një zë të largët... E mbësh¬tolli heshtja, si të ndodhej në fund të pishinës. Në atë thellësi, vdekja nuk ishte as e zezë, as e frikshme. Si lëngu amniotik për fetusin, ishte e natyrshme, e qa¬rtë... Zëri i vinte nga larg, si nga ndonjë kohë e largët. Nuk e njohu. I arrinte pas shumë kthesash dhe shtrem¬bërimesh, duke e humbur kështu tonin dhe ngjyrën fillestare. Kishte mbetur vetëm një jehonë e zbrazët, e zhveshur nga çdo kuptim. Megjithatë, brenda atij tin¬gulli dalloi një ngrohtësi të cilën nuk e kishte ndier prej vitesh. Zëri sikur e thërriste me emër... Të qëndroj edhe ca kohë gjallë këtu dhe të shoh me sytë e mi se çfarë do të ndodhë. Pastaj të vdes – shpejt do të vijë edhe ai çast. Me shumë gjasë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe416
ISBN9789928221643
Titulli origjinal1q84 Book 3 (October – December)
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përkthyesi Ilir I. Baçi
RomanUtopik & Distopik