I ri Cmim i reduktuar! Nga Sapiens tek Homo Deus Shiko më të madhe

Nga Sapiens tek Homo Deus

Yuval Noah Harari BAT0157

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Harari është një prej mendjeve më brilante të kohës tonë në përshkrimin e diskursit historik të qenies njerëzore që nga fillesat deri në të tashmën, dhe ka aftësinë që të analizojë perspektivën tonë në dekadat e ardhshme. Librat “Sapiens” dhe “Homo Deus” janë bestseller-a absolutë të momentit në të gjithë botën.

Më shumë detaje

1107 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart

3 600 Lekë

-10%

4 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra, përmban:

1. “Sapiens - Një histori e shkurtër e njerëzimit”. Vetëm këtë libër mund ta porositësh tek linku këtu:

Gjithëpërfshirës, i thellë, provokuese dhe i guximshëm: Libri Sapiens ka sfiduar gjithçka që kemi ditur rreth qenies njerëzore: Mendimet tona, veprimet tona, fuqia jonë ... dhe e ardhmja jonë. Një bestseller absolut përgjatë tre viteve të fundit në Amazon dhe të gjitha platformat globale të shitjes së librit

2. Homo Deus – Një histori e shkurtër e së nesërmes”. Vetëm këtë libër mund ta porositësh tek linku këtu:

Homo Deus eksploron projektet, ëndrrat dhe makthet që do t’i japin formë shekullit të njëzetë e një – që nga tejkalimi i vdekjes e deri te krijimi i jetës artificiale. Ai shtron pyetjet më themelore: Ku do të shkojmë prej këtu? Si do ta mbrojmë botën tonë të brishtë nga forcat tona shkatërruese?

Sapiensi na tregoi se prej nga vijmë.

Homo Deusi na tregon se ku do të shkojmë.

Lufta është jashtë mode.

Ka më shumë të ngjarë të vrasësh veten se sa të vritesh në ndonjë konflikt.

Uria po zhduket.

Mund të rrezikosh më shumë nga obeziteti se sa nga uria.

Vdekja është thjesht një problem teknik.

Barazia del – pavdekësia hyn.

Çfarë do të na sjellë e ardhmja?

Kjo është etapa pasardhëse e evolucionit.

KY ËSHTË HOMO DEUS

                                                             

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Titulli origjinalSapiens, Homo Deus
Viti i Botimit2017, 2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë