I ri Cmim i reduktuar! Romancat e paharruara të Jojo Moyes - set 2 libra Shiko më të madhe

Romancat e paharruara te Jojo Moyes - set 2 libra

Jojo Moyes BUE480

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Miliona lexues në mbarë botën e vlerësojnë Moyes për ndjeshmërinë dhe finesën në rrëfimin e romancave të ditëve tona: Prandaj, ne kemi zgjedhur në këtë set dy prej romaneve të saj më të fundit në shqip, dhe më të vlerësuarit nga komunitetet e lexuesve. Nisja e leximit të kësaj autorejeve me këto dy libra është një udhëtim i paharrueshëm. Provoje.....

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

2 520 Lekë

-10%

2 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban dy librat më të fundit të sjellë në shqip, njëherësh edhe dy librat më të vlerësuara nga Goodreads, komuniteti më i madh i lexuesve online në botë:

1. “Një plus një” nga Jojo Moyes. Vetëm këtë libër mund ta porositni direkt KËTU.

Një tjetër hit i Moyes... një histori moderne dashurie e shkruar bukur nga autorja britanike më e mirë bashkëkohore, Jojo Moyes. Një romancë e ngrohtë ku Ju do të qeshni, do të qani dhe kur të shfletoni faqen e fundit do të donit të nisnit sërish nga e para

...Një histori e papritur dashurie, një udhëtim tragjik dhe drama e një familjeje të thjeshtë, gjithçka e mbështjellë me përshkrime plot dritë dhe ndjenjë të shkëlqyer. Jojo Moyes ka triumfuar sërish.

Një romancë joshëse e pazakontë, një lidhje e pazakontë mes dy shpirtrave të humbur në rrethanat më të vështira të jetës.Një libër i populluar me karaktere të mrekullueshme, që të bën të ndjehesh mirë.

Një rrëfim vërtet i bukur, tërheqës, interesant i ditëve tona.Realizëm, figuracion fin, personazhe që të mbeten në mendje, pak trishtim, emocione dhe vërtetësi psikologjike, kjo është vepra e fundit e Jojo Moyes

2. “Unë më parë se ti” nga Jojo Moyes. Vetëm këtë libër mund ta porositni direkt KËTU.

Lexuesit e kishin cilësuar si një roman i cili të jepte një pasqyrim krejt tjetër të jetes dhe problemeve të saj. Në qender të romanit ishte një vajzë e cila në mënyrë rastësore gjendet pranë një njeriu me aftësi të kufizuara. Kaq mjafton dhe lexuesi ti besojë Jojo Moyes. Lexuesi lodhet pak në fillim sepse duket pa ritëm por sapo arrin në faqet ku autorja mbaronte retrospektivën dhe kthehej në gjendjen aktuale, rreshtat të gllabërojnë. E lexon brenda natës për shkak të kuriozitetit që autorja të imponon në çdo rresht

Zoe thotë për këtë libër: Ky ishte një nga librat më të bukur që unë kam lexuar ndonjëherë. Sa mirë më vjen që falë këtij libri i vlerësoj më pak librat e tjerë pasi vërtetë ky libër meriton 5 yje. Nuk mund ta përshkruaj saktësisht se si e kam përjetuar këtë libër dhe sesi më ka bërë ti analizoj mendimet e mia personale e ndërsa ende qaj. Padyshim i mrekullueshëm.

 

Të dhëna

Viti i Botimit2015-2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia
RomanRomancë&Pasion