Cmim i reduktuar! Vajza qe le pas Shiko më të madhe

Vajza qe le pas

Jojo Moyes BUE224

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vajza që le pas është një histori drithëruese dashurie, humbjeje dhe sakrifice e treguar me mjeshtërinë e Moyes që të mbërthen zemrën e mendjen pas çdo faqeje leximi.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN978-9928-03-152-5

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri i Jojo Moyes, "Unë më parë se ti", e dërgoi shkrimtaren në majat e kritikës duke e bërë të njohur për lexuesit e gjithë botës. "Romantike e vërtetë dhe plot shpresa "(Chicago Tribune), Moyes kthehet me një tjetër histori të papërmbajtshme që pyet: "?farë ka ndodhur me vajzën që le pas?" Francë, 1916: Artisti Eduard Lëfevrë e lë në shtëpi gruan e tij të re, Sofinë, dhe shkon të luftojë në front. Kur fshati i tyre i vogël bie në duart e gjermanëve në mes të Luftës së Parë Botërore, portreti i Sofisë i punuar nga Eduardi i tërheq vëmendjen komandantit të ri. Ndërkohë që obsesioni i oficerit të ri sa vjen e rritet rrezikshëm, Sofia është gati të rrezikojë gjithçka - familjen, emrin, jetën - për të parë edhe një herë burrin. Pothuajse një shekull më vonë, portreti i Sofisë i dhurohet Liva Halstonit nga burri i vet pak para vdekjes së tij të papritur. Një takim i rastësishëm zbulon vlerën e vërtetë të pikturës dhe fillon një betejë për të provuar se cili është pronari i saj i ligjshëm - duke e vënë besimin e Livës përballë provës përfundimtare.

Të dhëna

Faqe410
ISBN978-9928-03-152-5
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia