I ri Cmim i reduktuar! Yje si dhurate Shiko më të madhe

Yje si dhurate

Jojo Moyes BUE0613

Libër i ri

356 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928035899

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nja pesë kilometra në thellësi të pyllit mu poshtë Kreshtës Amot, e gjen veten në një qetësi aq të ngjeshur, sa të duket vetja sikur ecën nëpër ujë deri në shokë. Vjen mëngjesi dhe s'dëgjohet as kënga e zogjve, as në mes të verës, e aq më tepër tani, me këtë farëlloj ajri të acartë që ngrin ato pak gjethe të cilat me shpirt ndër dhëmbë kapen nëpër degët e pemëve. Asgjë s'pipëtin përmes trungjeve të lisave dhe arrave: kafshët e egra struken thellë nën tokë, përqafur me njëra-tjetrën në vrima apo zgavra pemësh. Trashësia e borës vjen deri në gju të mushkës dhe pas çdo tre-katër hapave ai turfullon i trembur, teksa hedh hapat me vesvese duke u ruajtur nga gropat dhe guralecët nën bardhësinë e pafund.

Të dhëna

Faqe383
ISBN9789928035899
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion