I ri Cmim i reduktuar! Aventurat e Tom Sojerit – HC Albas Shiko më të madhe

Aventurat e Tom Sojerit – HC Albas

Mark Twain A-006380

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shtepia botuese Albas sjell ne treg permbledhjen e plote te Tom Sojerit, ne nje botim special per biblioteken e femijes tuaj

Më shumë detaje

493 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928311986

874 Lekë

-8%

950 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Shumica e aventurave që rrëfehen në këtë libër kanë ndodhur vërtet; nja dy i kam jetuar vetë, të tjerat i di nga shokët e shkollës. Hak Fini është skicuar sipas një njeriu që ka rrojtur vërtet, edhe Tom Sojeri, po jo prej një individi të vetëm: ai është ndërthurja e tipareve të tre djemve që njihja, ndaj klasifikohet në rendin e ndërlikuar të arkitekturës.

Besëtytnitë e çuditshme që kam përmendur, gjallonin fort mes fëmijëve dhe skllevërve në perëndim, në kohën kur zhvillohen ngjarjet e këtij libri, pra nja tridhjetë e dyzet vjet të shkuara.

Edhe pse libri im ka më së pari synimin të argëtojë djemtë e vajzat, shpresoj që për këto arsye të mos lihet pas dore nga burrat e gratë, se kisha në plan që me shumë ëndje t’u kujtoja edhe të rriturve se si kanë qenë dikur dhe se si ndiheshe, si mendoje e si flisje, madje edhe në ç’mesele të çuditshme i ngatërroje këmbët.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe282
ISBN9789928311986
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnxhela ÇIKOPANO