I ri Cmim i reduktuar! Princi i vogël Shiko më të madhe

Princi i vogel

Antoine De Saint - Exupery BDI0261

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër që fiton zemrat e fëmijëve me historinë e thjeshtë, por plot me mesazhe të thella e të larmishme për të gjithë. Në shqip ka disa botime të Princit të vogël, por kësaj radhe kjo kryevepër e letërsisë botërore vjen me shqipërimin e Diana Çulit

Më shumë detaje

358 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217639

540 Lekë

-10%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një histori që nuk njeh kohë, kushtuar të gjithë fëmijëve: fëmijëve të sotëm, atyre që kanë qenë dikur dhe atyre që nuk do të rreshtin kurrë së qeni të tillë...

Princi i vogël është sot libri më i përkthyer nga gjuha frënge. Me një hijeshi të pazakontë, ai rrëfen historinë e një djaloshi, që lë planetin e tij të vogël për të udhëtuar nëpër botë, dhe njihet me sjelljet tekanjoze të të rriturve përmes një sërë takimesh të jashtëzakonshme...

“Vetëm me zemër mund të shohësh qartë. Sytë nuk e shohin dot thelbësoren”, mendon ai dhe ky ndoshta është një nga mësimet më të bukura të princit të vogël.

Të dhëna

Faqe104
ISBN9789928217639
Titulli origjinalLittle prince
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana Çuli