I ri Cmim i reduktuar! Azouz Begag e bibliotekës dhe Gjahtarët e yjeve Shiko më të madhe

Hajdutet e bibliotekes dhe gjahtaret e yjeve

Azuz Begag MEP0025

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Nëse ke parë flori, e ke parë patjetër nëpër libra. Ka gjithë atë pasuri nëpër libra!”

Më shumë detaje

486 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928087133

360 Lekë

-10%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Azuz, “vocërraku” nga barakat e Chaabasë, u rrit shpejt. Për t’u treguar shokëve të tij se

është burrë, i ndjek ata në një vjedhje të pabesueshme të një biblioteke. Katër “Hajdutët

e bibliotekës” gjejnë një thesar të vërtetë: sa “shpella e Ali Babës ...”

Diku në pyll, dy vogëlushë zënë dy fllade ere, dhe disa yje...

Dy novela të ndjera që tregojnë ëndrrat dhe shpirtin e fëmijërisë.

“Nëse ke parë flori, e ke parë patjetër nëpër libra. Ka gjithë atë pasuri nëpër libra!”

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789928087133
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiKostandin Pula