I ri 101 gjera qe duhet te dini per Egjiptin Shiko më të madhe

101 gjera qe duhet te dini per Egjiptin

Grup autorësh A-002318

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër do të mësoni gjëra interesante e kuriozitete, shoqëruar me imazhe që na dëftojnë se si ishin dhe si jetonin egjiptianët.

Më shumë detaje

42 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
Fletët48
ISBN9789928287045

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Njiheni nga afër historinë e Egjiptit, qytetërimit të madh të lashtësisë që ka aq shumë mistere për t’u zbuluar ende. Pse u ndërtuan piramidat, kush ishin faraonët më të fuqishëm dhe si është e mundur që disa mumje kanë mbërritur deri në ditët tona në gjendje shumë të mirë?

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Fletët48
ISBN9789928287045
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSenada Ramushi