Kujtoj qenin tim Shiko më të madhe

Kujtoj qenin tim

BAO0082

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne lindim, jetojmë dhe pastaj vdesim. E njëjta gjë ndodh edhe me kafshët shtëpiake.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët36
ISBN9789989108846

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri "Kujtoj qenin tim" na njeh me dashurinë dhe gëzimin që kemi për një kafshë shtëpiake dhe më pas trajton përballjen me humbjen e saj, e cila është e dhimbshme për të gjithë familjen, por sidomos për fëmijët. Vdekja e kafshës shtëpiake është përgjithësisht, përvoja e pare kur fëmijët ndeshen me dukurinë e vdekjes. Një ndodhi kaq tronditëse shkakton te fëmijët një mori ndjenjash, të cilat ata nuk arrijnë ti kuptojnë dot. Ti lejosh fëmijët që të shprehin ndjenjat e inatit dhe të trishtimit është shumë e rëndësishme në procesin e shërimit të tyre shpirtëror.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët36
ISBN9789989108846
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha3 - 6 vjeç