Vellai im eshte autik Shiko më të madhe

Vellai im eshte autik

BAO0090

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër tregon për një djalë, vëllai i të cilit, Beni, është me autizëm.

Më shumë detaje

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108792

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Të rritesh në një familje me një fëmijë autik mund të jetë e vështirë, por pjesa më e madhe e familjeve, përpiqen ta kalojnë këtë sfidë. E rëndësishme është që fëmijët, vëllai ose motra, të kuptojnë sa më shpejt problemet që kanë lindur dhe të zbulojnë se dashuria, durimi dhe sensi i humorit, janë aftësi jetësore të qenësishme, të cilat do tu hyjnë atyre në punë gjatë gjithë jetës. Ky libër tregon për një djalë, vëllai i të cilit, Beni, është me autizëm. Kur ai vihet në vështirësi nga sjelljet e tij në sy të shokëve të klasës, i kërkon mësueses tu flasë atyre për autizmin. Me ndihmën e mësueses fëmijët mësuan se shumë njerëz me këtë sëmundje kanë zhvilluar aftësitë e tyre të veçanta, duke u ndjerë të vlefshëm e të vlerësuar.

Të dhëna

Faqe36
ISBN9789989108792
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç