Situata të Kishës në Shqipërinë paraturke. Zona e depërtimit ortodoks në “digën” katolike Shiko më të madhe

Situata te Kishes ne Shqiperine paraturke. Zona e depertimit ortodoks ne “digen” katolike

Dr. Milan fon Shuflaj (Milan von Šufflay) FRA0060

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është ndër referencat bazike për të kuptuar historinë e Shqipërisë para-osmane: Aty trajtohet me një sërë burimesh historike zona e depërtimit ortodoks në digën katolike dhe pasojat që pati në historinë e mëtejshme e ashtuquajtura vija e Teodosit. Libri vjen në shqip nga Edmond Malaj

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789995697488

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe200
ISBN9789995697488
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë