I ri Menopauza Shiko më të madhe

Menopauza

Davina McCall, Naomi Potter BLV0228

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër do t’i sigurojë gratë që të marrin vendimet e duhura për shëndetin dhe për jetën e tyre.  Libri “Menopauza” gjithashtu ndan histori të ndryshme të grave në menopauzë, duke bërë që shumë të tjera të mos ndihen vetëm, të kuptojnë më qartë dhe të mos druhen të flasin hapur për menopauzën. Rruga e duhur drejt pranverës së dytë të jetës suaj

Më shumë detaje

102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338730

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Menopauza është një cikël i jetës që e kalon çdo grua e megjithatë shumë e kalojnë me turp, frikë, informacione të gabuara ose heshtje.

Pse nuk flet askush hapur për të?

Kush i ka informacionet e sakta dhe si mund t’i përfitojmë ato?

Pikërisht nga këto pyetje lindi ideja për këtë libër.

Ne themi të vërtetën, e cila do t’ju ndihmojë të merrni vendimet e duhura për jetën tuaj dhe për trupin tuaj. Për shumë kohë, gratë kanë heshtur për menopauzën; për fillimet e saj, për simptomat, për trajtimin dhe për ndryshimet që ajo sjell në jetën tonë.

Ky libër synon të krijojë një komunitet të fuqishëm dhe mbështetës, të aftë për të thyer njëherë e mirë heshtjen shekullore. Duke eksploruar dhe duke shpjeguar shkencën, duke zhbërë mitet keqinformuese dhe duke thyer tabutë e paramenopauzës dhe menopauzës.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe308
ISBN9789928338730
Titulli origjinalMENOPAUSING
RedaktoriAlbana Kapxhiu, Pranvera Palushi
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Harizi Sako