Homo videns. Televizioni dhe postmendimi Shiko më të madhe

Homo videns. Televizioni dhe postmendimi

Giovanni Sartori BDI0342

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Problemi themelor rreth të cilit diskuton Giovanni Sartori nuk mund të mënjanohet: vërtet teleshikimi e ndryshon natyrën njerëzore? Vërtet televizioni është një mjet antropogjenetik? Pa dyshim, kështu është. Gad Lerner Një ese polemike dhe jashtëzakonisht inteligjente. Fernando Savater

Më shumë detaje

503 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103741

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Komente mbi librin "Problemi themelor rreth të cilit diskuton Giovanni Sartori nuk mund të mënjanohet: vërtet tele shikimi e ndryshon natyrën njerëzore? Vërtet televizioni është një mjet atropogjenetik? Pa dyshim, kështu është."Gad Lerner"Një ese polemike dhe jashtëzakonisht inteligjente."Fernando SavaterMbi autorin Giovanni Sartori, një prej studiuesve më të shquar të politikës, është Albert Schweitzer Profesor i Shkencave Shoqërore në Universitetin e Kolumbias, Nju Jork; Profesor Emeritus në Universitetin e Firences, Doktor Honoris Causa në shumë universitete të njohura dhe fitues i Çmimit Princi i Asturias për Shkencat Shoqërore më 2005.Anëtar i American Academy of Arts and Sciences dhe i Accademia dei Lincei, si dhe një prej komentuesve më autoritarë të politikës italiane bashkëkohore e ndërkombëtare në Corriere della Sera.Disa nga librat e tij, përkthyer në më shumë se 30 gjuhë janë: "Partitë dhe sistemi partiak", "Politika, logjika dhe metoda e shkencave shoqërore", "Teoria e partive dhe përvoja italiane", "Ndikimi i sistemit elektoral, dobësi e ligjit apo dobësi e metodës?", "Edhe një herë për teorinë e demokracisë", "Elemente të teorisë politike", "Ç'ështe demokracia".

Të dhëna

Faqe168
ISBN9789928103741
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlbana Nexhipi