I ri Gra te padukshme Shiko më të madhe

Gra te padukshme

Caroline Criado Perez A-008751

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nga politikat publike te hulumtimet mjekësore, teknologjia, vendet e punës e mediat, Gratë e padukshme zbulon se si në një botë të ndërtuar për dhe nga burrat, jemi duke e injoruar në mënyrë sistematike gjysmën e popullsisë, shpesh me pasoja katastrofike

Më shumë detaje

1107 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951817134

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

12 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Fitues i Business Book of the Year 2019 nga Financial Times dhe McKinsey & Company, dhe Royal Society Science Book Prize 2019

Nga politikat publike te hulumtimet mjekësore, teknologjia, vendet e punës e mediat, Gratë e padukshme zbulon se si në një botë të ndërtuar për dhe nga burrat, jemi duke e injoruar në mënyrë sistematike gjysmën e popullsisë, shpesh me pasoja katastrofike. Caroline Criado Perez sjell për herë të parë të sintetizuara një rrjet studimesh, rrëfimesh e hulumtimesh nga e gjithë bota, që ilustrojnë mënyrat e fshehura se si gratë janë lënë në harresë dhe ndikimin e thellë që kjo gjë ka te të gjithë.

IMAGJINO NJË BOTË KU...

• Telefoni yt është shumë i madh për dorën tënde

• Doktori yt të përshkruan medikamente që janë të dëmshme për trupin tënd

• Nëse aksidentohesh me veturë, shanset janë 47% më të mëdha që të lëndohesh rëndë

NËSE KËTO TË DUKEN TË NJOHURA, ME GJASË JE GRUA

“Një libër që ju bën ta shihni botën ndryshe.” – Sunday Times

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe456
ISBN9789951817134
Viti i Botimit2021
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLira Sejdini